Házirend és alapszabály

HÁZIREND ÉS SPORTEGYESÜLETI ALAPSZABÁLY
- Házirend célja:
- A Házirend személyi és területi hatálya:
- Általános rendelkezések:
- Speciális szabályok:
- Regisztráció, személyes adatok kezelése:
- Felelősségi kérdések:
- Öltöző, előtér
- Rendkívüli esemény
- Szabálytalan viselkedés
- Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.
- december 14.
- Az egyesület neve: Csepel erőMűvek Funkcionális Sportegyesület
- Az egyesület rövidített elnevezése: CseM SE
- Az egyesület székhelye: 2112 Veresegyház, Margita utca 15.
- Az egyesület telephelye: 1121 Budapest, Központi út 35-47. – Duna lejáró 8-10.(Lakatos utca 3.)
- Az egyesület formája: sportegyesület.
- Az egyesület működési területe kiterjed Magyarország teljes területére.
- Az egyesületet alapító tagjainak nevét és lakóhelyét tartalmazó jelenléti ív a jelen alapszabály 1. számú, a tagjegyzék pedig a 2. számú mellékletét képezi.
- Az egyesület célja: Azon személyek sportegyesület keretébe történő összefogása, akik elsősorban a szervezett testedzés és különböző küzdősport-irányzatok iránt elkötelezettséget éreznek és ezen tevékenységet mind elméletben, mind gyakorlatban is meg kívánják valósítani.
- Az egyesület tevékenysége:
- a tagok egyéni és a tagok közös érdekeinek képviselete és védelme;
- a tagok tevékenységének szükség szerinti összehangolása;
- a sporteseményeken, bajnokságokon, versenyeken történő részvétel;
- programok, szervezése;
- a tagok munkájának segítése, egyes feladatainak közös szervezetben történő ellátása;
- egyesületi tagok részére edzések, programok, tevékenységek szervezése;
- tagjai és egyéb, sportban érdekelt gazdálkodó szervezetek szorosabb kapcsolatának elősegítése;
- együttműködés olyan oktatási és sportszervezetekkel, amelyek célja a magyar sport előmozdítása
- kapcsolatfelvétel és ápolás hasonló célok megvalósításáért működő haza és külföldi szervezetekkel.
- Az egyesület sporttal össze nem függő tevékenységet, valamint sporttevékenységével összefüggő kereskedelmi-vállalkozási tevékenységet (ideértve az egyesület vagyoni értékű jogainak hasznosítását is) csak kiegészítő tevékenységként folytathat. A sportlétesítmények használata, illetve működtetése – e rendelkezés alkalmazásában – a sportegyesület alaptevékenységének minősül.
- Az egyesület működését, szolgáltatásait és beszámolóit az eseményekről szóló szórólapokon, vagy egyéb sajtótermékekben, közösségi oldalakon, nyilvános hirdetőtáblákon, valamint amennyiben az egyesület honlapot hoz létre, úgy azon teszi közzé és a nyilvánosságot ezúton biztosítja.
- Sportegyesület – az Stv-ben megállapított eltérésekkel – az Ectv. és a Ptk. szabályai szerint működő olyan egyesület, amelynek alaptevékenysége a sporttevékenység szervezése, valamint a sporttevékenység feltételeinek megteremtése.
- Az egyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.
- A sportszervezet keretében sporttevékenységet folytató versenyző számára a sportszervezet köteles biztosítani a sportág jellege szerinti biztonságos sporttevékenység folytatásához szükséges feltételeket.
- Az egyesület tagja lehet az a természetes személy, jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki az egyesület célkitűzésével egyetért és az alapszabályban foglalt rendelkezéseket elfogadja.
- Az egyesület megkülönböztet,
- Alapító tagokat;
- Functional Movement Training Advance pártoló tagokat;
- Functional Movement Training Beginner pártoló tagokat;
- Open Gym pártoló tagokat;
- Látogatókat;
- Résztvevőket.
- Az alapító tagság az alapításkor az egyesület nyilvántartásba vételével keletkezik. Az egyesület megalakulását követően az alapítói tagság a belépési nyilatkozat elfogadásával keletkezik. A belépési nyilatkozatot az elnökséghez kell benyújtani, amely szerv a kérelem beérkezésétől számított 30 (harminc) napon belül, egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással határoz a tagfelvételről. Határozatát annak meghozatalát követő 8 (nyolc) napon belül írásba foglaltan, igazolt módon kell megküldeni a tagfelvételt kérelmező számára. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak helye nincs.
- Az egyesület alapító tagjai:
Sorszám | Név | Lakcím |
1. | Somlyai Szilvia | 1215, Budapest, Deák Ferenc utca 51/A |
2. | Veliczky Balázs | 1115 Budapest, Etele út 64/A. földszint 3. |
3. | Kis Attila | 1121 Budapest, Tatárvirág utca 00889/0007 |
4. | Kurkó Tamás Attila | 2030 Érd, Szajkó utca 30. |
5. | Benák János | 2112 Veresegyház, Margita utca 15. |
6. | Benák-Baranyai Beáta | 1211 Budapest, Kossuth Lajos utca 47-49. III. emelet 45. |
7. | Bába Sándor | 1171 Budapest, Tiszaörs utca 8. |
8. | Benák Balázs Viktor | 1211 Budapest, Kossuth Lajos utca 47-49. III. emelet 45. |
9. | Kormos László | 2314 Halásztelek, Tél utca 1. |
10. | Bencsik Attila | 8419 Csesznek Templom köz 3. |
- Az alapítói tagsági jogviszony megszűnik:
- az alapító tag kilépésével;
- az alapító tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;
- az alapító tag kizárásával.
- Az alapítói tagsági jogviszonyát az alapító tag az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti. Az alapítói tagsági jogviszony a nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.
- Az elnökség nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel kizárhatja az egyesület alapító tagjai közül azt az alapító tagot, aki jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát súlyosan vagy ismételten sértő magatartást tanúsít.
- A kizárási eljárást bármely alapító tag vagy egyesületi szerv kezdeményezésére az elnökség folytatja le. A kizárási eljárásban az alapító tagot az elnökség ülésére igazolható módon meg kell hívni, azzal a figyelmeztetéssel, hogy a szabályszerű meghívása ellenére történő távolmaradása az ülés megtartását és a határozathozatalt nem akadályozza. Az ülésen biztosítani kell számára a védekezési lehetőséget. Az ülésen az alapító tag képviselővel is képviseltetheti magát. Az alapító tag kizárását kimondó határozatot írásba kell foglalni és indokolással kell ellátni; az indokolásnak tartalmaznia kell a kizárás alapjául szolgáló tényeket és bizonyítékokat, továbbá a jogorvoslati lehetőségről való tájékoztatást. Az elnökség a kizárásról szóló határozatot a tagkizárási eljárás megindulásától számított 30 (harminc) napon belül meghozza és 8 (nyolc) napon belül igazolható módon közli az érintett taggal.
- Az egyesület alapító tagja jogosult:
- az egyesület tevékenységében részt venni;
- az egyesület bármely szolgáltatásait igénybe venni;
- a közgyűlésen részt venni, szavazati jogát gyakorolni, a közgyűlés rendjének megfelelően felszólalni, kérdéseket feltenni, javaslatokat és észrevételeket tenni;
- az egyesület irataiba betekinteni;
- arra, hogy az egyesület tisztségviselőjévé válasszák, amennyiben vele szemben jogszabályban meghatározott kizáró ok nem áll fenn.
- Az alapító tag a közgyűlésen a szavazati jogát meghatalmazott képviselője útján is gyakorolhatja. A képviselő részére adott meghatalmazást teljes bizonyító erejű magánokirati formában írásba kell foglalni és azt a közgyűlés levezető elnökének a közgyűlés kezdetén átadni.
- Az egyesület alapító tagja:
- nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
- köteles az alapítói tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
- köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak reá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
- köteles a lakcímét annak megváltozását követő 8 (nyolc) napon belül az elnökséghez bejelenteni;
- Az egyesület alapító tagjai vagyoni hozzájárulásként alapítói tagdíjat fizetnek. Az alapítói tagdíj összege 10.000,- Ft/év azaz Tízezer forint/év, amelyet a megalakuláskor a nyilvántartásba vételt elrendelő végzés jogerőre emelkedésétől számított 8 (nyolc) napon belül, ezt követően legkésőbb minden évben két egyenlő részletben (5.000,- Ft/részlet azaz Ötezer forint/részlet) kell az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján megfizetni. Az éves első részlet esedékessége minden év január 31. napja, míg az éves második részlet esedékessége július 31. napja.
- Az egyesület megalakulását követően újonnan belépő alapító tag az alapítói tagsági jogviszonya keletkezésének évében az alapítói tagdíj időarányosan számított összegét az alapítói tagsági jogviszony létesítésétől számított 8 (nyolc) napon belül, ezt követően legkésőbb minden évente két részletben kell az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján megfizetni. Az éves első részlet esedékessége minden év január 31. napja, míg az éves második részlet esedékessége július 31. napja.
- Az FMT Advance tagok az úgynevezett FMT Advance tagdíj (továbbiakban: ,,FMT Advance tagdíj”) megfizetésével, a alapszabály elfogadásával, valamint az FMT Advance tagokra vonatkozó tagsági nyilatkozat aláírásával jön létre. Az FMT Advance tagok jogviszonya az FMT Advance tagokra vonatkozó tagsági nyilatkozat aláírásától számított 365 (háromszázhatvanöt) napra jön létre.
- Az FMT Advance tagsági jogviszony megszűnik:
- az FMT Advance tagsági jogviszony jelen alapszabály VI. l. pontjában megjelölt határozott időtartam lejártát követő naptól külön értesítés nélkül;
- a FMT Advance tagdíj meg nem fizetése esetén, az FMT Advance tagdíj megfizetésével való késedelembe esés napjától külön értesítés nélkül;
- az FMT Advance tagkilépésével;
- az FMT Advance tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;
- Az FMT Advance tagság kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult az FMT Advance tag jelen egyesületbe- bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni amennyiben az FMT Advance tag ismételten sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak helye nincs.
- Az FMT Advance tagsági jogviszonyát az FMT Advance tagnak az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti. Az FMT Advance tag tagsági jogviszony az FMT Advance tag nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.
- Az egyesület FMT Advance tag jogosult:
- az egyesület Functional Movement Traininggel összefüggő felsőszintű szolgáltatásait igénybe venni;
- Az egyesület FMT Advance tagja:
- nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
- köteles az FMT Advance tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
- köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak reá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
- köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.
- Az egyesület FMT Advance tagjai vagyoni hozzájárulásként FMT Advance tagdíjat fizetnek. Az FMT Advance tagdíj összegét a Közgyűlés határozatban állapítja meg. Az FMT Advance tagdíj összegéről szóló határozatot az egyesület székhelyén és telephelyén faliújságon közzé kell tenni. Az FMT Advance tagdíjat a tagsági nyilatkozat aláírásával, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján megfizetni
- Az FMT Beginner tagok az úgynevezett FMT Beginner tagdíj (továbbiakban: ,,FMT Beginner tagdíj”) megfizetésével, az alapszabály elfogadásával, valamint az FMT Beginner taFgokra vonatkozó tagsági nyilatkozat aláírásával jön létre. Az FMT Beginner tagok jogviszonya az FMT Beginner tagokra vonatkozó tagsági nyilatkozat aláírásától számított 365 (háromszázhatvanöt) napra jön létre.
- Az FMT Beginner tagsági jogviszony megszűnik:
- az FMT Beginner tagsági jogviszony jelen alapszabály VII.1. pontjában megjelölt határozott időtartam lejártát követő naptól külön értesítés nélkül;
- az FMT Beginner tagdíj meg nem fizetése esetén, az FMT Beginner tagdíj megfizetésével való késedelembe esés napjától külön értesítés nélkül;
- az FMT Beginner tag kilépésével;
- az FMT Beginner tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével.
- Az FMT Beginner tagság kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult az FMT Beginner tag jelen egyesületbe– bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni amennyiben az FMT Beginner tag ismételten sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak helye nincs.
- Az FMT Beginner tagsági jogviszonyát az FMT Beginner tag az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti. Az FMT Beginner tagsági jogviszony az FMT Beginner tag nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.
- Az egyesület az FMT Beginner tagja jogosult:
- az egyesület Functional Movement Traininggel összefüggő alapszintű és középszintű szolgáltatásait igénybe venni;
- Az FMT Beginner alapító tagja:
- nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
- köteles az FMT Beginner tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
- köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak reá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
- köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.
- Az egyesület FMT Beginner tagjai vagyoni hozzájárulásként FMT Beginner tagdíjat fizetnek. Az FMT Beginner tagdíj összegét a Közgyűlés határozatban állapítja meg. Az FMT Beginner tagdíj összegéről szóló határozatot az egyesület székhelyén és telephelyén faliújságon közzé kell tenni. Az FMT Beginner tagdíjat a tagsági nyilatkozat aláírásával, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján megfizetni
- Az Open Gym jogviszony az Open Gym tagdíj (továbbiakban: ,, Open Gym tagdíj”) megfizetésével, az alapszabály elfogadásával, valamint az Open Gym tagsági nyilatkozat aláírásával jön létre. Az Open gym tagsági jogviszony a látogatói tagdíj megfizetésének napjától az adott Open Gym programsorozat keretében meghirdetett egyszeri tevékenység (továbbiakban: ,,Open gym tevékenység”) idejére jön létre.
- Az Open gym tagsági jogviszony megszűnik:
- az open gym tagsági jogviszony jelen alapszabály IX.1. pontjában megjelölt határozott időtartam lejártát követő naptól külön értesítés nélkül;
- Az OPEN GYM tagság kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult a látogató jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni amennyiben az OPEN GYM tag ismételten sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak helye nincs.
- Az OPEN GYM tag jogosult:
- az egyesület OPEN GYM elnevezésű programjaival összefüggő alapszintű szolgáltatásainak igénybevételére;
- Az OPEN GYM tag:
- nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
- köteles az OPEN GYM tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
- köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak reá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
- köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.
- Az egyesület OPEN GYM tagjai vagyoni hozzájárulásként OPEN GYM tagdíjat fizetnek. Az OPEN GYM tagdíj összegét a Közgyűlés határozatban állapítja meg. Az OPEN GYM tagdíj összegéről szóló határozatot az egyesület székhelyén és telephelyén faliújságon közzé kell tenni. Az OPEN GYM tagdíjat a tagsági nyilatkozat aláírásával, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján megfizetni
- A látogatói jogviszony a látogatói tagdíj megfizetésével, az alapszabály elfogadásával, valamint a látogatói tagsági nyilatkozat aláírásával jön létre. A látogatói tagsági jogviszony a látogatói tagdíj megfizetésének napjától számított 1 (egy) napra jön létre.
- A látogatói tagsági jogviszony megszűnik:
- a látogatói tagsági jogviszony jelen alapszabály XII.1. pontjában megjelölt határozott időtartam lejártát követő naptól külön értesítés nélkül;
- A látogatói tagság kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult a látogató jelen egyesületbe– bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni amennyiben a látogató ismételten sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak helye nincs.
- A látogató jogosult:
- az egyesület által üzemeltetett edzőtermeket egyszeri alkalommal látogatja.
- A látogató:
- nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
- köteles az látogatói tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
- köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak reá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
- Az egyesület látogatói vagyoni hozzájárulásként látogatói tagdíjat fizetnek. A látogatói tagdíj összegét a Közgyűlés határozatban állapítja meg. A látogatói tagdíj összegéről szóló határozatot az egyesület székhelyén és telephelyén faliújságon közzé kell tenni. A látogatói tagdíjat a tagsági nyilatkozat aláírásával, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján megfizetni
- A résztvevői jogviszony a résztvevői tagdíj megfizetésével, az alapszabály elfogadásával, valamint a résztvevői tagsági nyilatkozat aláírásával jön létre. A résztvevői tagsági jogviszony a résztvevői tagdíj megfizetésének napjától számított az adott rendezvény/tevékenység/megmérettetés program időtartamára jön létre.
- A résztvevői tagsági jogviszony megszűnik:
- a résztvevői tagsági jogviszony jelen alapszabály XIII.1. pontjában megjelölt határozott időtartam lejártát követő naptól külön értesítés nélkül.
- A résztvevői tagság kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult a résztvevő jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni amennyiben a résztvevő ismételten sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak helye nincs.
- A résztvevő jogosult:
- az egyesület által szervezett/rendezett tevékenységen/megmérettetésen/versenyen/bajnokságon/programon részt venni;
- A résztvevő:
- nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
- köteles az látogatói tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
- köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak reá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani
- az egyesület által szervezett/rendezett tevékenység/megmérettetés/verseny/bajnokság/program szabályainak maradéktalan betartására.
- Az egyesület résztvevői vagyoni hozzájárulásként résztvevői tagdíjat fizetnek. A résztvevői tagdíj összegét az Elnökség az adott, egyesület által szervezett/rendezett tevékenység/megmérettetés/verseny/bajnokság/program megtartását megelőzően hozott határozata tartalmazza. A résztvevői tagdíjat a résztvevői tagsági nyilatkozat aláírásával, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján megfizetni.
- Az egyesület szervei:
- Közgyűlés
- Elnökség
- A közgyűlés az egyesület döntéshozó szerve.
- A közgyűlés hatáskörébe tartozik:
- az alapszabály módosítása;
- az egyesület megszűnésének, egyesülésének és szétválásának elhatározása;
- a vezető tisztségviselő megválasztása, visszahívása;
- az éves költségvetés elfogadása, a tagdíj megállapítása;
- az éves beszámoló – ezen belül az ügyvezető szervnek az egyesület vagyoni helyzetéről szóló jelentésének – elfogadása;
- a vezető tisztségviselő feletti munkáltatói jogok gyakorlása, ha a vezető tisztségviselő az egyesülettel munkaviszonyban áll;
- az olyan szerződés megkötésének jóváhagyása, amelyet az egyesület saját tagjával, vezető tisztségviselőjével vagy ezek hozzátartozójával köt;
- a jelenlegi és korábbi egyesületi tagok és a vezető tisztségviselők kártérítési igények érvényesítéséről való döntés;
- döntés mindazon kérdésben, amelyet jogszabály vagy alapszabály a hatáskörébe utal.
- A közgyűlését évente legalább egyszer össze kell hívni, amelyen meg kell tárgyalnia éves pénzügyi tervét, illetve az előző éves pénzügyi terv teljesítéséről szóló, a számvitelről szóló törvény rendelkezései szerint készített beszámolót.
- A közgyűlést az elnökség legalább 15 (tizenöt) nappal az ülés időpontja előtt kiküldött meghívóval, elsődlegesen az egyesület székhelyére hívja össze írásban, igazolható módon. Írásbeli igazolható módon történő kézbesítésnek minősül: pl. ajánlott vagy tértivevényes küldeményként, továbbá a tagnak az elektronikus levelezési címére történő kézbesítés azzal, hogy a kézbesítés visszaigazolásra kerüljön (elektronikus tértivevény).
- Az elnökség köteles a közgyűlést haladéktalanul összehívni a szükséges intézkedések megtétele céljából, ha
- az egyesület vagyona az esedékes tartozásokat nem fedezi;
- az egyesület előreláthatólag nem lesz képes a tartozásokat esedékességkor teljesíteni; vagy
- az egyesület céljainak elérése veszélybe került.
- A közgyűlés határozatképes, ha azon a leadható szavazatok több mint felét képviselő szavazásra jogosult részt vesz. A határozatképességet minden határozathozatalnál vizsgálni kell.
- A közgyűlés megnyitását követően elsődlegesen meg kell állapítani a határozatképességet, vagyis az aktuális taglétszámhoz képest a megjelent és szavazásra jogosult alapító tagok számát. A közgyűlés a napirendi pontok tárgyalását megelőzően egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással megválasztja a levezető elnök személyét, továbbá a jegyzőkönyvvezető és két jegyzőkönyv hitelesítő személyét, valamint szükség esetén a két fős szavazatszámláló bizottságot.
- A közgyűlésen megjelent alapító tagokról jelenléti ívet kell készíteni, amelyen fel kell tüntetni a tag, valamint – ha az alapszabály a képviselő útján történő részvételt lehetővé teszi – képviselője nevét és lakóhelyét vagy székhelyét, és – ha az alapító tagokat nem azonos számú szavazat illeti meg – az alapító tagot megillető szavazatok számát. A jelenléti ívet a közgyűlés levezető elnöke és a jegyzőkönyvvezető aláírásával hitelesíti.
- az egyesület nevét és székhelyét;
- a közgyűlés helyét és idejét;
- a közgyűlés levezető elnökének, a jegyzőkönyvvezetőnek, a jegyzőkönyv hitelesítőjének a nevét;
- a közgyűlésen lezajlott fontosabb eseményeket, az elhangzott indítványokat;
- a határozati javaslatokat, a leadott szavazatok és ellenszavazatok, valamint a szavazástól tartózkodók számát.
- Az alapító tagok határozatukat a határozatképesség megállapításánál figyelembe vett szavazatok többségével hozzák meg. A határozat meghozatalakor nem szavazhat az,
- akit a határozat kötelezettség vagy felelősség alól mentesít vagy a jogi személy terhére másfajta előnyben részesít;
- akivel a határozat szerint szerződést kell kötni;
- aki ellen a határozat alapján pert kell indítani;
- akinek olyan hozzátartozója érdekelt a döntésben, aki az egyesületnek nem tagja;
- aki a döntésben érdekelt más szervezettel többségi befolyáson alapuló kapcsolatban áll; vagy
- aki egyébként személyesen érdekelt a döntésben.
- A közgyűlés határozatát – az alapszabály vagy törvény eltérő rendelkezése hiányában – egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza. Az egyesület alapszabályának módosításához, az egyesület egyesüléséhez és szétválásához a közgyűlés háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges. Az egyesület céljának módosításához és az egyesület megszűnéséről szóló közgyűlési döntéshez a szavazati joggal rendelkező alapító tagok háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges.
- A közgyűlési határozatokat a levezető elnök a közgyűlésen szóban kihirdeti és az érintett tag(okk)al a határozat meghozatalát követő 8 napon belül írásban, igazolható módon is közli a határozatnak az egyesület honlapján történő közzétételével egyidejűleg.
- Az elnökség az egyesület az elnökéből és 2 (kettő) elnökségi tagból álló ügyvezető szerve, amely dönt mindazon kérdésekben, amelyet jogszabály vagy alapszabály nem utal a közgyűlés kizárólagos hatáskörébe.
- Az elnököt és az elnökség tagjait a közgyűlés választja 5 (öt) év határozott időtartamra.
- a megbízás időtartamának lejártával;
- visszahívással;
- lemondással;
- a vezető tisztségviselő halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;
- a vezető tisztségviselő cselekvőképességének a tevékenysége ellátásához szükséges körben történő korlátozásával;
- a vezető tisztségviselővel szembeni kizáró vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével.
- Vezető tisztségviselő az a nagykorú személy lehet, akinek cselekvőképességét a tevékenysége ellátásához szükséges körben nem korlátozták. Ha a vezető tisztségviselő jogi személy, a jogi személy köteles kijelölni azt a természetes személyt, aki a vezető tisztségviselői feladatokat nevében ellátja.
- Az egyesület vezető tisztségviselői:
Név: | Benák Balázs Viktor | |||||||||||||||||||||
Születési név: | Benák Balázs Viktor | |||||||||||||||||||||
Születési hely, idő: | Anyja neve: | Budapest, 1979. április 14. | ||||||||||||||||||||
Lakcím: | Az elnökség tagjai:
Tréning terem bérlés: ezért válassz minket
Funkcionális termünkben a legtöbb gép és eszköz mobilis, könnyen mozgatható, igény szerint bizonyos részlegeit a helynek teljesen át tudjuk rendezni. Egyre elterjedtebb, hogy az edzők fitness terem bérlését választják Budapesten, mert több teret enged az embernek, mint vállalkozó. A tréning terem kibérlését használhatod akár csapatépítő programok, versenyek, táborok, bemutatók, rendezvények megszervezésére is! Ugyan az erősítő edzésekben vagyunk a legerősebbek, ha Budapestben gondolkodsz, jóga terem bérlésre is alkalmas a hely! Vedd fel velünk a kapcsolatot!Gyere, és nézz körül nálunk személyesen, személyre szabott árajánlatért pedig várjuk leveled a csepel.thorgym@gmail.com e-mail címre! ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Előző
Következő
Adatvédelmi áttekintés
Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Feltétlenül szükséges sütik
A feltétlenül szükséges sütiket mindig engedélyezni kell, hogy elmenthessük a beállításokat a sütik további kezeléséhez. Amennyiben ez a süti nem kerül engedélyezésre, akkor nem tudjuk elmenteni a kiválasztott beállításokat, ami azt eredményezi, hogy minden egyes látogatás alkalmával ismételten el kell végezni a sütik engedélyezésének műveletét. |