Házirend és alapszabály

Thor Gym Csepel (Testnevelési és Harcművészeti Országos Rend Sport Egyesület)  funkcionális edzőteremben  érvényes 

HÁZIREND ÉS SPORTEGYESÜLETI ALAPSZABÁLY

  1. Házirend célja:

1.1. A Házirend célja, hogy meghatározza a „Thor Gym Csepel” fitneszterembe tartózkodó, illetve a Thor Gym Csepel  szolgáltatásait igénybe vevő személyek és egyéb, a Thor Gym  Csepel területén tartózkodó személyek jogait, kötelezettségeit, illetve egymás közötti magatartásukat, valamint rögzítse azokat az alapvető szabályokat, amelyek lehetővé teszik a Thor Gym Csepel szolgáltatásainak rendeltetésszerű, biztonságos nyújtását, illetve igénybevételét.

1.2. A Házirend rögzíti továbbá a Thor Gym Csepel szolgáltatásainak rendeltetésszerű használatára, a Thor Gym Csepel helyiségei, gépei és egyéb eszközei állagának megóvására, illetve a biztonságos és rendeltetésszerű üzemeltetésére vonatkozó rendelkezéseket is, amelyek a Thor Gym Csepel magas színvonalú működéséhez szükségesek.

1.3. A szolgáltatások igénybevétele, ILLETVE THOR GYM CSEPEL TERÜLETÉRE TÖRTÉNŐ BELÉPÉS a Házirend egyidejűleg történő elfogadását is jelenti. Továbbá a sportoló elfogadja, hogy a Testnevelési és Harcművészeti Országos Rend Sport Egyesület egyesületi tagjává válik, és elfogadja annak alapszabályát.

1.4. A Thor Gym Csepel üzemeltetését az Testnevelési és Harcművészeti Országos Rend Sport Egyesület   (székhely: 1116 Budapest Nándorfejérvári út 40.; nyilvántartási szám: 01-02-0016331; a továbbiakban: Üzemeltető) végzi.

1.5. Az Üzemeltető jogosult a jelen Házirendet bármikor egyoldalúan módosítani, amelyet a beléptetéshez használt applikációban, illetve a hivatalos weboldalán (www.csepel.thorgym.hu) alatt tesz közzé.

  1. A Házirend személyi és területi hatálya:

2.1. Jelen Házirend személyi hatálya mindenkire kiterjed, aki a Thor Gym Csepel területén a Thor Gym Csepel  szolgáltatásainak igénybevétele, vagy egyéb célból tartózkodik.

2.2. A Házirend területi hatálya a Thor Gym Csepel funkcionális terem teljes területre kiterjed.

2.3. A vendégek, illetve a látogatók a Thor Gym Csepel szolgáltatásának igénybevételére vonatkozó napijegyek, bérletek, illetve bármilyen más belépésre jogosító iratok megvásárlásával, illetve megszerzésével, valamint a Thor Gym Csepel területére történő belépéssel a jelen Házirendben foglaltakat magukra nézve kötelező érvényűnek ismerik el, az abban foglaltakat kifejezetten tudomásul veszik és elfogadják, minden további elfogadásra vonatkozó írásbeli nyilatkozattétel nélkül.

2.4. A Thor Gym Csepel területére belépni csak érvényes (előre megfizetett) napijeggyel, bérlettel vagy egyéb a Thor Gym Csepel által biztosított engedéllyel lehet! 

2.5. A napijegyek, illetve a bérletek vagy egyéb belépésre jogosító engedélyek névre szólnak, azt kizárólag a tulajdonosaik vehetik igénybe, ekként azon személyek, akik a saját telefonjukra letöltött GYMcompass applikációban személyesen regisztráltak és megvásárolták a Thor Gym Csepel használatára vonatkozó napijegyet vagy bérletet, vagy az Üzemeltető által belépésre jogosító egyéb engedéllyel rendelkeznek. Jelen pontban foglaltak alól az adott személy családtagjai sem számítanak kivételnek. 

2.6. A megvásárol napijegyek, illetve bérletek kizárólag a vásárló telefonjára telepített applikációban érvényesíthetők, azokat más személyre átruházni, vagy más személy használatába adni TILOS. A kedvezményes bérletek kizárólag az arra jogosító igazolvány előzetes ellenőrzésével vehetők igénybe. A Thor Gym Csepel jogosult a bemutatott igazolványokat – különösen azok érvényességét – ellenőrizni. A bérletben foglalt szolgáltatások a bérleten feltüntetett lejárati időn túl nem vehetők igénybe.

  1. Általános rendelkezések:

3.1. A  Thor Gym Csepel-ben található helyiségek, eszközök kizárólag rendeltetésüknek megfelelően, saját felelősségre használhatók.

3.2.  A Thor Gym Csepel vendégei és használói nem sérthetik meg a hatályos jogszabályi előírásokat, valamint a jelen Házirendben foglalt rendelkezéseket.

3.3. A Thor Gym Csepel területén minden vendégre kötelező érvényű a rend és a tisztaság megtartása, valamint a szolgáltatás során megfelelő egészségi állapotban, mások egészségét nem veszélyeztető módon történő igénybevétele.

 

3.4. A Thor Gym Csepel vendégei számára kötelező a másik vendég épségének, egészségének és értékeinek tiszteletben tartása, valamint a kulturált, másokat nem sértő és veszélyeztető viselkedés.

3.5. A vendégek kötelesek saját testi higiéniájukra fokozottan figyelni, amennyiben ennek nem tesznek eleget, úgy nem vehetik igénybe a Thor Gym Csepel szolgáltatásait vagy a szolgáltatásból további indokolás nélkül kizárhatóak.

3.6. A Thor Gym Csepel területén TILOS olyan tevékenységet folytatni, vagy magatartást tanúsítani, amely a Thor Gym Csepel  szolgáltatási tevékenységén kívül esik, jogszabályba vagy jó erkölcsbe ütközik, erkölcsi vagy fizikai kárt okoz, bűncselekménynek minősül vagy közerkölcsöt sért. TILOS az Üzemeltető engedélye nélkül kereskedelmi vagy politikai tevékenységet folytatni, reklámot és egyéb marketing anyagot elhelyezni, hang- és képfelvételt készíteni, zenét szolgáltatni, illetve szerencsejátékot szervezni, vagy abban részt venni.

3.7. A Thor Gym Csepel egész területén TILOS:

A dohányzás és az alkohol fogyasztása!

Drogok, tudatmódosító szerek, tiltott doppingszerek, narkotikumok fogyasztása, terjesztése vagy ezekkel való visszaélés!

Ittas vagy drog hatása alatt álló személynek a Thor Gym Csepel területén tartózkodni!

Minden erős zajjal, szaggal vagy egyéb környezeti ártalommal járó, másokat zavaró tevékenységet folytatni!

Szemetelni!

Bármely veszélyes és/vagy tiltott anyag, illetve tárgy (ideértve, de nem kizárólagosan robbanó anyagok, pirotechnikai eszközök, fegyverek), mindenféle alkoholos ital, illetve állat bevitele!

Bármilyen tüzet okozó tevékenységet folytatni!

Motorkerékpárral, kerékpárral, autóval vagy más egyéb az épület bejárata elé parkolni!

3.8. A Thor Gym Csepel vendégei az esetleges észrevételeiket, illetve panaszaikat a Thor Gym Csepel applikáción keresztül tehetik meg.

  1. Speciális szabályok:

4.1. A Thor Gym Csepel területére kizárólag az adott sporttevékenységnek megfelelő, arra alkalmas sportfelszerelésben lehet belépni. Váltócipő (zártorrú, tiszta talpú sportcipő) használata kötelező, anélkül a fitneszterem nem használható!

4.2. A Thor Gym Csepel szolgáltatásait igénybe vevő vendég részére az Üzemeltető a ruhaváltáshoz nemenként elkülönített öltözőkben egy öltözőszekrényt biztosít.

4.3. Az edzés megkezdése előtt a használni kívánt gépek és eszközök ellenőrzése a vendégeknek a saját érdeke, amennyiben azok működésében hibát tapasztal, azt a Thor Gym Csepel applikáció segítségével haladéktalanul jelezze!

4.4. A gépek és eszközök használatát követően minden használó, a gépeket alaphelyzetének megfelelően, az eszközöket a rendszeresített tárolóhelyére visszahelyezve köteles hátra hagyni. (A kézi és tárcsa súlyokat is vissza kell pakolni a helyére!)

4.5. Az edzések alkalmával a saját törölköző használata kötelező!

4.6. A Thor Gym Csepel területén dolgozó teremedzők, személyi edzőknek, és vezetőknek jogukban áll felhívni az idelátogatók figyelmét a megfelelő sportöltözet és a sporteszközök helyes használatára. Felhívjuk a kedves vendégek figyelmét, hogy a hivatkozott edzők nem a Thor Gym Csepel alkalmazottai!

4.7. A Thor Gym Csepel szolgáltatásainak igénybevételekor a mobiltelefon használatát a sporttevékenység biztonságos folytatása, valamint a többi vendég zavartalan kikapcsolódása érdekében kérjük mellőzni!

4.8. A sportterekbe csak és kizárólag zárható műanyag palackban vihető be ital!

4.9. A Thor Gym Csepel  szolgáltatásait 16 éven aluli gyermek csak és kizárólag szülői engedéllyel, szakoktató segítségével vagy szülői felügyelettel veheti igénybe.

4.10. A Thor Gym Csepel nyitvatartási idejét mindenki köteles figyelembe venni és a zárási időpontra való tekintettel a fitnesztermet időben elhagyni.

4.11. A Thor Gym Csepel Üzemeltetője fenntartja a jogot a fitneszterem egész vagy részterületein zártkörű rendezvények bonyolítására, az általános vendégkör Thor Gym Csepel applikációban történő előzetes értesítése mellett.

5.1. A Thor Gym Csepel  szolgáltatásai kizárólag érvényes napi jeggyel, bérlettel, vagy egyéb, a Thor Gym Csepel és egy másik fél által kötött érvényben lévő szerződés, vagy egyéb megállapodás (pl. All You Can Move.) keretében vehetők igénybe a jelen Házirend betartásával.

5.2. A belépésre jogosító elektronikus bérlet érvényességét a Thor Gym Csepel minden belépéskor a beléptető rendszerrel ellenőrzi. Amennyiben a Thor Gym Csepel szolgáltatásit igénybe vevő a belépéskor ezt bármilyen okból megtagadja, vagy ellenőrzés nélkül, illetve az ellenőrzés megkerülésével kíván belépni, úgy az adott személy a szolgáltatásból további indokolás nélkül azonnal kizárható, a további belépésre jogosító alkalmak törlésre kerülnek amely visszatérítésére a vendég nem tarthat igényt.

  1. Regisztráció, személyes adatok kezelése:

 

6.1. A Thor Gym Csepel szolgáltatásait igénybe vevő vendég a Thor Gym Csepel funkcionális terem használata előtt az első alkalmommal köteles a Thor Gym Csepel applikációt letölteni, a regisztrációt az abban foglaltaknak megfelelően kitölteni és az applikációban feltültetett formában elküldeni.

6.2. A regisztráció alkalmával minden vendégnek kötelező elfogadni a Gymcompass applikációban a jelen Házirendben foglaltakat, illetve az egyéb dokumentumokat, valamint az egyéb szükséges nyilatkozatok kitölteni és azokat az applikációban feltüntetett formában elküldeni.

6.3. Az OPTIMAL-TIME Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 9200 Mosonmagyaróvár, Vízpart utca 43.; cégjegyzékszám: 08-09-024199; adószám: 24136121-2-08), mint a Gymcompass franchise-hálózat tulajdonosa és a Gymcompass applikáció üzemeltetője a Thor Gym Csepel szolgáltatásait igénybe vevő vendégekről elektronikus adatnyilvántartást vezet.

6.4. Az OPTIMAL-TIME Kft. szavatolja, hogy a Thor Gym Csepel szolgáltatásait igénybe vevő vendégek adatait kizárólag a vendégek beazonosítása és jogosultságának ellenőrzése, valamint az ezekhez szükséges elektronikus (arcképes) adatnyilvántartás vezetése céljából, a vendég hozzájárulása alapján az vonatkozó jogszabályok betartásával kezeli.

6.5. Az OPTIMAL-TIME Kft., mint a Gymcompass applikáció üzemeltetője a Thor Gym Csepel szolgáltatásának nyújtása céljából, a szolgáltatás teljesítéséhez, illetve szükség esetén jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges mértékben kezelheti a Thor Gym Csepel szolgáltatást igénybe vevő személy azonosításához szükséges és elégséges személyes adatait. 

6.6. A Thor Gym Csepel vendége a Gymcompass applikációban történő regisztrálással, valamint az adatai megadásával kifejezetten hozzájárulását adja a személyes adatainak jelen célra történő rögzítéséhez, kezeléséhez.

6.7. A Thor Gym Csepel vendége a személyes adatai vonatkozásában az adatkezelés megszüntetését, illetve nyilvántartásból történő törlését bármikor kérheti. Ebben az esetben, az adatkezelő köteles a tiltakozásnak eleget tenni azzal, hogy ezen esetben az Üzemeltető jogosult megtagadni a Thor Gym Csepel által nyújtott szolgáltatások igénybevételét.

6.8. Amennyiben a Thor Gym Csepel területén az Üzemeltető a tevékenysége, illetőleg szolgáltatásának bármilyen célú bemutatására, propagálására reklámanyagot készít, készíttet (mozgóképi, vagy fényképfelvétel) az ott tartózkodó vendég a Thor Gym Csepel funkcionális teremben való tartózkodással automatikusan hozzájárul ahhoz, hogy róla kép- és hangfelvétel készüljön, továbbá ahhoz is, hogy az így készült felvételeket az Üzemeltető nyilvánosságra hozza, azt bármilyen módon, korlátozásmentesen valamennyi felhasználási módra kiterjedően felhasználja bármilyen ellentételezés megfizetése nélkül. A Thor Gym Csepel szolgáltatásait igénybe vevő a jelen rendelkezést kifejezetten tudomásul veszi és elfogadja, egyúttal arról is tudomással bír, hogy ezzel összefüggésben az Üzemeltetővel, illetve a franchise-hálózat tulajdonosával szemben semmilyen követeléssel nem léphet fel.

6.9. A Thor Gym Csepel szolgáltatásait igénybe vevő vendég tudomásul veszi, hogy a Thor Gym Csepel egész területén a teljes körű biztonság érdekében, valamint a beléptetési és biztonsági szempontú kockázatok ellenőrzése céljából állandóan üzemelő videó rendszer működik. Üzemeltető a Thor Gym Csepel vendégeiről biztonsági videós adatnyilvántartást vezet. Üzemeltető a vendégek jelen ponttal összefüggő adatait, kizárólag saját nyilvántartásához használja, azt harmadik félnek nem adhatja ki, kivéve, ha az jogszabály alapján vagy bármilyen hatósági megkeresés miatt szükséges. A Thor Gym Csepel vendége a szolgáltatás igénybevételével kifejezett hozzájárulását adja a videó rendszer útján történő, őt érintő felvétel készítéséhez.

6.10. A Thor Gym Csepel szolgáltatást igénybe vevő vendégei adatainak kezelésével kapcsolatos jogait külön jogszabály tartalmazza, amely alapján a vendég

Az adatkezelésről tájékoztatást, a kezelt adatokkal kapcsolatban adathelyesbítést, törlést illetve zárolás kérhet, valamint tiltakozhat a személyes adatok kezelése ellen, továbbá jogainak megsértése esetén bírósághoz fordulhat. 

6.11. A regisztráció folyamán a szolgáltatást igénybe vevő elfogadja hogy belép a Testnevelési és Harcművészeti Országos Rend Sport Egyesületbe, elfogadja annak szabályzatát  és pártolói tagsági díjat. 

6.12. A személyes adatok kezelése tekintetében a főbb irányadó jogszabályok a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (általános adatvédelmi rendelet, azaz a GDPR), valamint a személyes adatok kezelésére vonatkozóan az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Info tv.).

  1. Felelősségi kérdések:

7.1. A Thor Gym Csepel Üzemeltetője a személyekben vagy anyagi értékekben keletkezett károkért felelősséget nem vállal. A Thor Gym Csepel szolgáltatásait igénybe vevő vendégek vonatkozásában a Thor Gym Csepel-ben bekövetkező esetleges egészségügyi problémák, illetve baleset esetén az Üzemeltetőt felelősség nem terheli.

7.2. Az Üzemeltető nem vállal felelősséget továbbá az elveszett, eltulajdonított tárgyakért, illetve eszközökért.

7.3. A Thor Gym Csepel  területén található gépek, eszközök, berendezések az Üzemeltető tulajdonában állnak (a vendégek saját privát tulajdonát leszámítva), ekként azok tiszteletben tartása, rongálás, illetve eltulajdonítás elkerülése minden vendég számára kötelező.

7.4. A Thor Gym Csepel szolgáltatásokat és az ott található eszközöket minden vendég kizárólag a saját felelősségére és kockázatára veszi igénybe. Felhívjuk a kedves vendégek figyelmét, hogy mindenki saját egészségügyi és edzettségi állapotának, életkorának, és nemének megfelelő edzésprogramot válaszon. 

7.5. A Thor Gym Csepel területén történt balesetet vagy sérülést, az ott észlelt bármilyen rongálást vagy meghibásodást kérjük azonnal jelezzék a Thor Gym Csepel applikációban található „Bejelentések” menüpont alatt található nyomtatvány kitöltésével.

7.6. Kérjük, hogy a Thor Gym Csepel területén talált tárgyakat minden vendég a fitneszteremben erre kijelölt helyen hagyja, egyúttal kérjük szíveskedjenek jelezni a Thor Gym Csepel applikációban található „Bejelentések” menüpont alatt.

7.7. A Thor Gym Csepel vendégei az általuk okozott károkért a mindenkor hatályos magyar Polgári Törvénykönyv szabályai szerint helytállni kötelesek.

  1. Öltöző, előtér

8.1. Az öltöző- és zuhanytérben, papucs használata kötelező.

8.2. A jelen pontban hivatkozott területeken (ideértve az öltözőszekrényt is) hagyott tárgyakért az Üzemeltető semmilyen mértékben felelősséget nem vállal.

8.3. A vállfa az öltöző szekrény tartozéka, tehát az Üzemeltető tulajdona, ekként azt elvinni, megrongálni a szekrény háta mögé dobni tilos!

8.4. Távozás után a szekrényekben nem szabad személyes tulajdont és/vagy szemetet hagyni.

8.5. A vizesblokkokban észrevett esetleges problémákat (ideértve, de nem kizárólagosan dugulást, csőtörést, nem rendeltetés szerű vízfolyást) a mielőbbi kijavítás miatt kérjük  haladéktalanul jelezzék a recepción Gymcompass applikációban.

8.6. Az öltözőszekrényekben hagyott értéktárgyak iránt a vendégek a Gymcompass applikációban érdeklődhetnek, továbbá az azzal kapcsolatos kommunikáció is az applikáción keresztül történik. 

  1. Rendkívüli esemény

9.1. A Thor Gym Csepel területén bekövetkező bármilyen rendkívüli eseményt a szolgáltatást igénybevevő vagy az elsődlegesen észlelő (vendég) az  Üzemeltetőnek a Gymcompass applikációban késedelem nélkül köteles jelezni.

9.2. Rendkívüli eseménytől függően késedelem nélkül telefonon értesítendő:

Mentők (baleset esetén):104

Tűzoltóság (tűz esetén): 105

Rendőrség (rendbontás, lopás esetén): 107

Általános segélyhívó központ (bármely  egyéb esetben):112

  1. Szabálytalan viselkedés

10.1. Szabálytalanság (ideértve, de nem kizárólagosan a jelen Házirend szabályainak, illetőleg az általánosan elfogadott viselkedési szabályok megszegése, szándékos anyagi, eszmei,etikai vagy gazdasági károkozás) esetén a szabálytalankodó figyelmeztetésére kerül sor, eredménytelenség esetén az Üzemeltető jogosult a vendéget távozásra felszólítani, illetve tagjai sorából időlegesen vagy véglegesen kizárni. Az Üzemeltető intézkedési jogosultságát meghaladó esetekben jogosult a rendőrség, illetőleg más hatósági szervezet segítségét kérni, akik utasításai szerint kell minden érintettnek együttműködni. A kiutasított szabálytalankodó vendég az Üzemeltetővel szemben semmilyen követeléssel nem élhet.

10.2. A Thor Gym Csepel Üzemeltetője kifejezetten fenntartja a jogot, hogy a szolgáltatás igénybevételét külön felszólítás nélkül szóbeli vagy írásbeli nyilatkozatával korlátozza vagy kizárja, amennyiben úgy ítéli meg, hogy az adott személy (vendég) viselkedése, magatartása, nyilatkozata, vagy bármilyen egyéb cselekménye a Thor Gym Csepel  üzletpolitikai, marketing és etikai elveivel, vagy érdekeivel ellentétes. A szolgáltatást igénybe vevő e rendelkezést kifejezetten elfogadja, és tudomásul veszi, hogy e jogát az Üzemeltető egyoldalúan gyakorolhatja.

10.3. A szolgáltatás igénybevételében korlátozott, vagy kiutasított, és/vagy kizárt személy az Üzemeltetővel szemben semminemű anyagi kártérítési igényt nem támaszthat.

  1. Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.

Jelen Házirend és Alapszabály nem vagy nem megfelelő ismerete nem mentesít annak betartása alól!

Minden kedves vendégünknek köszönjük az együttműködését és jó edzést kívánunk!

2024.07.01

Hosszú Szilárd

Elnök

THOR SE

Testnevelési és Harcművészeti Országos Rend

SPORTEGYESÜLET

ALAPSZABÁLY

A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.), az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (Ectv.) és a sportról szóló 2004. évi I. törvény (Stv.) rendelkezéseinek megfelelve a tagok az alábbi tartalommal fogadják el a sportegyesület (a továbbiakban: „egyesület„) alapszabályát:

 

  1. AZ EGYESÜLET ADATAI

 

1.1. Az egyesület neve: Testnevelési és Harcművészeti Országos Rend Sportegyesület

 

1.2. Az egyesület rövidített elnevezése: THOR SE

 

1.3. Az egyesület székhelye: 1116 Budapest, Nádorfejérvári út 40.

 

1.4. Az egyesület formája: sportegyesület

 

Az egyesületekről vezetett bírósági nyilvántartásban a sportegyesület sportegyesületi jellegét kifejezetten fel kell tüntetni.

 

1.5. Az egyesület működési területe kiterjed Magyarország teljes területére.

 

  1. AZ EGYESÜLET CÉLJA, TEVÉKENYSÉGE

 

2.1. Az egyesület célja: Azon személyek sportegyesület keretébe történő összefogása, akik elsősorban a szervezett testedzés és különböző küzdősport-irányzatok iránt elkötelezettséget éreznek és ezen tevékenységet mind elméletben, mind gyakorlatban is meg kívánják valósítani.

 

2.2. Az egyesület tevékenysége:

  • a tagok egyéni érdekeinek és a tagok közös érdekeinek képviselete és védelme;
  • a tagok tevékenységének szükség szerinti összehangolása;
  • versenyeken, bajnokságokon, egyéb sporteseményeken történő részvétel;
  • programok szervezése;
  • a tagok munkájának segítése, egyes feladatainak közös szervezetben történő ellátása;
  • egyesületi tagok részére edzések, programok, tevékenységek szervezése;
  • a tagok és egyéb, sportban érdekelt szervezetek szorosabb kapcsolatának elősegítése;
  • együttműködés olyan oktatási és sportszervezetekkel, amelyek célja a magyar sport előmozdítása;
  • kapcsolatfelvétel és kapcsolatápolás hasonló célok megvalósításáért működő hazai és külföldi szervezetekkel.

 

2.3. A sportegyesület sporttal össze nem függő tevékenységet, valamint sporttevékenységével összefüggő kereskedelmi tevékenységet (ideértve a sportegyesület vagyoni értékű jogainak hasznosítását is) csak kiegészítő tevékenységként folytathat. A sportlétesítmények használata, illetve működtetése, valamint a vele igazolt sportolói jogviszonyban álló sportoló részére a sporttevékenység szervezése és a sporttevékenység feltételeinek megteremtése – e rendelkezés alkalmazásában – a sportegyesület alaptevékenységének minősül [Stv. 17.§ (1) bek. b) pont].

 

2.4. Az egyesület a szolgáltatásaival, az általa szervezett eseményekkel, továbbá a beszámolójával és a működésével kapcsolatos információkat nyilvános hirdetőtáblákon, szórólapokon, sajtótermékekben, valamint közösségi oldalakon és – amennyiben az egyesület saját weboldalt hoz létre – saját weboldalán teszi közzé, és a nyilvánosságot ezúton biztosítja.

 

  1. AZ EGYESÜLET MŰKÖDÉSÉRE VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK

 

3.1. Sportegyesület – az Stv-ben megállapított eltérésekkel – az Ectv. és a Ptk. szabályai szerint működő olyan egyesület, amelynek alaptevékenysége a sporttevékenység szervezése, valamint a sporttevékenység feltételeinek megteremtése [Stv. 16.§ (1) bek.].

 

3.2. Az egyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

 

3.3. A sportszervezet keretében sporttevékenységet folytató versenyző számára a sportszervezet köteles biztosítani a sportág jellege szerinti biztonságos sporttevékenység folytatásához szükséges feltételeket [Stv. 2.§ (1) bek.].

 

  1. A TAGSÁG

 

4.1. Az egyesület tagja lehet az a természetes személy, jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki az egyesület célkitűzésével egyetért és az alapszabályban foglalt rendelkezéseket elfogadja.

 

4.2. Az egyesület tagjait (rendes jogállású tagok) egyenlő jogok illetik meg és egyenlő kötelezettségek terhelik, kivéve, ha az alapszabály különleges jogállású tagságot határoz meg [Ptk. 3:65.§ (2) bek.]. Az egyesület alapszabálya a különleges jogállású tagságról e jogállás tartalmának meghatározásával rendelkezik [Ectv. 4.§ (5) bek.].

 

4.3. Az egyesület az alábbi tagsági típusokat különbözteti meg:

alapító tagok, mint rendes jogállású tagok (5. fejezet);

Functional Movement Training Advance tagok, mint különleges jogállású tagok (6. fejezet);

Functional Movement Training Beginner tagok, mint különleges jogállású tagok (7. fejezet);

Cross Training tagok, mint különleges jogállású tagok (8. fejezet);

Streetworkout Beginner tagok, mint különleges jogállású tagok (9. fejezet);

egyszerű tagok, mint különleges jogállású tagok (10. fejezet);

látogatók, mint különleges jogállású tagok (11. fejezet);

résztvevők, mint különleges jogállású tagok (12. fejezet);

 

4.4. Az egyes tagsági típusok az érintett tagok számára egymástól elkülönült jogokat és kötelezettségeket biztosítanak. Egy tag több típusú tagsági jogviszonnyal is rendelkezhet, amennyiben a jelen alapszabályban foglalt feltételeknek az érintett tagsági típusok tekintetében megfelel.

 

  1. AZ ALAPÍTÓ TAGOK

 

Az alapítói tagsági jogviszony keletkezése

 

5.1. Az alapítói tagsági jogviszony az alapításkor az egyesület nyilvántartásba vételével keletkezik. Az egyesület megalakulását követően az alapítói tagsági jogviszony a belépési nyilatkozat egyesület általi elfogadásával keletkezik. A belépési nyilatkozatot az elnökséghez kell benyújtani, amely szerv a kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül, egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással határoz a tagfelvételről. Az elnökség határozatát annak meghozatalát követő 8 napon belül írásba foglaltan, igazolt módon kell megküldeni a tagfelvételt kérelmező személy számára. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

5.2. Az egyesülettel alapítói tagsági jogviszonyban álló tagok (a továbbiakban: „Alapító tagok„) nevét és lakóhelyét tartalmazó tagjegyzék az alapszabály 1. számú mellékletét képezi.

 

Az alapítói tagsági jogviszony megszűnése

 

5.3. Az alapítói tagsági jogviszony megszűnik:

  1. az Alapító tag kilépésével;
  2. az Alapító tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;
  3. az Alapító tag kizárásával.

 

5.4. Az alapítói tagsági jogviszonyát az Alapító tag az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti. Az alapítói tagsági jogviszony a nyilatkozatnak az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.

 

5.5. Az elnökség nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel kizárhatja az egyesület Alapító tagjai közül azt az Alapító tagot, aki jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát súlyosan vagy ismételten sértő magatartást tanúsít.

 

5.6. Kizárható az Alapító tag különösen akkor, ha 6 hónapon keresztül elmaradt a tagdíj megfizetésével. A tagdíj megfizetésének elmulasztása miatt az Alapító tag csak akkor zárható ki, ha a legalább 6 hónapos mulasztás elteltét követően az elnökség írásban – igazolható módon, póthatáridő tűzésével és a jogkövetkezményekre, azaz a kizárásra történő figyelmeztetéssel – felszólította a tagdíjhátralék teljesítésére, mely felszólítás a póthatáridőn belül is eredménytelen maradt.

 

5.7. A kizárási eljárást bármely Alapító tag vagy egyesületi szerv kezdeményezésére az elnökség folytatja le. A kizárási eljárásban az Alapító tagot az elnökség ülésére igazolható módon meg kell hívni, azzal a figyelmeztetéssel, hogy a szabályszerű meghívása ellenére történő távolmaradása az ülés megtartását és a határozathozatalt nem akadályozza. Az ülésen biztosítani kell számára a védekezési lehetőséget. Az ülésen az Alapító tag képviselővel is képviseltetheti magát. Az Alapító tag kizárását kimondó határozatot írásba kell foglalni és indokolással kell ellátni; az indokolásnak tartalmaznia kell a kizárás alapjául szolgáló tényeket és bizonyítékokat, továbbá a jogorvoslati lehetőségről való tájékoztatást. Az elnökség a kizárásról szóló határozatot a tagkizárási eljárás megindulásától számított 30 napon belül meghozza és 8 napon belül igazolható módon közli az érintett Alapító taggal.

 

5.8. A kizárt Alapító tag a kizárást kimondó elsőfokú elnökségi határozat ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül az egyesület közgyűléséhez fellebbezéssel élhet. A fellebbezés beérkezését követően az elnökségnek haladéktalanul, de legkésőbb 30 napon belüli időpontra össze kell hívnia a rendkívüli közgyűlést. A közgyűlés nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel dönt. A közgyűlés határozatát annak meghozatalakor szóban kihirdeti és 8 napon belül írásban, igazolható módon is közli az érintett Alapító taggal.

 

Az Alapító tagok jogai

 

5.9. Az Alapító tag jogosult:

  1. az egyesület tevékenységében részt venni;
  2. az egyesület szolgáltatásait igénybe venni;
  3. a közgyűlésen részt venni, szavazati jogát gyakorolni, a közgyűlés rendjének megfelelően felszólalni, kérdéseket feltenni, javaslatokat és észrevételeket tenni [Ptk. 3:71.§ (2) bek.];
  4. az egyesület irataiba betekinteni [Ptk. 3:75.§ (5) bek.];
  5. arra, hogy az egyesület tisztségviselőjévé válasszák, amennyiben vele szemben jogszabályban meghatározott kizáró ok nem áll fenn.

 

5.10. A közgyűlésen valamennyi szavazásra jogosult Alapító tag egyenlő szavazattal rendelkezik. Az Alapító tag a közgyűlésen a szavazati jogát meghatalmazott képviselője útján is gyakorolhatja. A képviselő részére adott meghatalmazást teljes bizonyító erejű magánokirati formában írásba kell foglalni és azt a közgyűlés levezető elnökének a közgyűlés kezdetén átadni.

 

Az Alapító tagok kötelezettségei

 

5.11. Az Alapító tag:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles a tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles a lakcímét annak megváltozását követő 8 napon belül az elnökséghez bejelenteni.

 

Alapítói tagdíj

 

5.12. Az Alapító tag vagyoni hozzájárulásként alapítói tagdíjat fizetnek. Az alapítói tagdíj összege 1.000 Ft / naptári év (azaz ezer forint naptári évente), amelyet minden évben két egyenlő részletben (500 Ft/részlet) kell – az első részletet minden év január 31. napján, míg a második részletet minden év július 31. napján esedékesen – az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján  megfizetni.

 

5.13. Az egyesület megalakulását követően újonnan belépő Alapító tag esetében az alapítói tagsági jogviszony keletkezésének évében az alapítói tagdíj időarányosan számított összegét az alapítói tagsági jogviszony létesítésétől számított 8 napon belül, ezt követően minden évben két egyenlő részletben (500 Ft/részlet) kell – az első részletet minden év január 31. napján, míg a második részletet minden év július 31. napján esedékesen – az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján  megfizetni.

 

  1. FUNCTIONAL MOVEMENT TRAINING ADVANCE TAGOK

 

A Functional Movement Training Advance tagsági jogviszony keletkezése, időtartama

 

6.1. A Functional Movement Training Advance (a továbbiakban: „FMT Advance„) tagsági jogviszony:

  1. az egyesület alapszabályának elfogadásával,
  2. az FMT Advance tagsági jogviszonyra vonatkozó tagsági nyilatkozat aláírásával (a továbbiakban: „FMT Advance tagsági nyilatkozat„)és
  3. az FMT Advance tagsági jogviszonyra megállapított tagdíj (a továbbiakban: „FMT Advance tagdíj„) megfizetésével

jön létre.

 

6.2. Az FMT Advance tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok (a továbbiakban: „FMT Advance tagok„) tagsági jogviszonya az FMT Advance tagsági nyilatkozat aláírásától számított 365 (háromszázhatvanöt) napig terjedő határozott időtartamra jön létre.

 

Az FMT Advance tagsági jogviszony megszűnése

 

6.3. Az FMT Advance tagsági jogviszony megszűnik:

  1. az FMT Advance tagsági jogviszony határozott időtartamának lejártát követő naptól, külön értesítés nélkül;
  2. az FMT Advance tagdíj meg nem fizetése esetén, az FMT Advance tagdíj megfizetésével való késedelembe esés napjától, külön értesítés nélkül;
  3. az FMT Advance tag kilépésével;
  4. az FMT Advance tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével.

 

6.4. Az FMT Advance tagsági jogviszony kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult az FMT Advance tag jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni, amennyiben az FMT Advance tag ismételten jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

6.5. Az FMT Advance tag az FMT Advance tagsági jogviszonyát az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti (kilépés). Az FMT Advance tagsági jogviszony az FMT Advance tag nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.

 

Az FMT Advance tagok jogai

 

6.6. Az egyesület FMT Advance tagja jogosult:

  1. az egyesület Functional Movement Traininggel összefüggő felsőszintű szolgáltatásait igénybe venni.

 

Az FMT Advance tag ezen minőségében az egyesület szerveinek ülésén tanácskozási joggal sem vehet részt, az egyesület irataiba nem tekinthet be, az egyesület vezető tisztségviselőjévé nem választható.

 

Az FMT Advance tagok kötelezettségei

 

6.7. Az egyesület FMT Advance tagja:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles az FMT Advance tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.

 

Az FMT Advance tagdíj

 

6.8. Az egyesület FMT Advance tagjai vagyoni hozzájárulásként FMT Advance tagdíjat fizetnek. Az FMT Advance tagdíj összege 28.000 Ft / naptári hónap (azaz tizenötezer forint naptári havonta), amelyet az FMT Advance tagsági nyilatkozat aláírásával egy időben, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján kell megfizetni.

 

  1. FUNCTIONAL MOVEMENT TRAINING BEGINNER TAGOK

 

A Functional Movement Training Beginner tagsági jogviszony keletkezése, időtartama

 

7.1. A Functional Movement Training Beginner (a továbbiakban: „FMT Beginner „) tagsági jogviszony:

  1. az egyesület alapszabályának elfogadásával,
  2. az FMT Beginner tagsági jogviszonyra vonatkozó tagsági nyilatkozat (a továbbiakban: „FMT Beginner tagsági nyilatkozat„) aláírásával és
  3. az FMT Beginner tagsági jogviszonyra megállapított tagdíj (a továbbiakban: „FMT Beginner tagdíj„) megfizetésével

jön létre.

 

7.2. Az FMT Beginner tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok (a továbbiakban: „FMT Beginner tagok„) tagsági jogviszonya az FMT Beginner tagsági nyilatkozat aláírásától számított 365 (háromszázhatvanöt) napig terjedő határozott időtartamra jön létre.

 

Az FMT Beginner tagsági jogviszony megszűnése

 

7.3. Az FMT Beginner tagsági jogviszony megszűnik:

  1. az FMT Beginner tagsági jogviszony határozott időtartamának lejártát követő naptól, külön értesítés nélkül;
  2. az FMT Beginner tagdíj meg nem fizetése esetén, az FMT Beginner tagdíj megfizetésével való késedelembe esés napjától, külön értesítés nélkül;
  3. az FMT Beginner tag kilépésével;
  4. az FMT Beginner tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével.

 

7.4. Az FMT Beginner tagsági jogviszony kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult az FMT Beginner tag jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni, amennyiben az FMT Beginner tag ismételten jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

7.5. Az FMT Beginner tag az FMT Beginner tagsági jogviszonyát az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti (kilépés). Az FMT Beginner tagsági jogviszony az FMT Beginner tag nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.

 

Az FMT Beginner tagok jogai

 

7.6. Az egyesület FMT Beginner tagja jogosult:

  1. az egyesület Functional Movement Traininggel összefüggő alapszintű szolgáltatásait igénybe venni.

 

Az FMT Beginner tag ezen minőségében az egyesület szerveinek ülésén tanácskozási joggal sem vehet részt, az egyesület irataiba nem tekinthet be, az egyesület vezető tisztségviselőjévé nem választható.

 

Az FMT Beginner tagok kötelezettségei

 

7.7. Az egyesület FMT Beginner tagja:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles az FMT Beginner tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.

 

Az FMT Beginner tagdíj

 

7.8. Az egyesület FMT Beginner tagjai vagyoni hozzájárulásként FMT Beginner tagdíjat fizetnek. Az FMT Beginner tagdíj összege 19.900 Ft / naptári hónap (azaz tizenhétezer-kilencszáz forint naptári havonta), amelyet az FMT Beginner tagsági nyilatkozat aláírásával egy időben, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján kell megfizetni.



  1. CROSS TRAINING TAGOK

 

A Cross Training tagsági jogviszony keletkezése, időtartama

 

8.1. A Cross Training tagsági jogviszony:

  1. az egyesület alapszabályának elfogadásával,
  2. a Cross Training tagsági jogviszonyra vonatkozó tagsági nyilatkozat (a továbbiakban: „Cross Training tagsági nyilatkozat„) aláírásával és
  3. a Cross Training tagsági jogviszonyra megállapított tagdíj (a továbbiakban: „Cross Training tagdíj„) megfizetésével

jön létre.

 

8.2. A Cross Training tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok (a továbbiakban: „Cross Training tagok„) tagsági jogviszonya a Cross Training tagsági nyilatkozat aláírásától számított 365 (háromszázhatvanöt) napig terjedő határozott időtartamra jön létre.

 

A Cross Training tagsági jogviszony megszűnése

 

8.3. A Cross Training tagsági jogviszony megszűnik:

  1. a Cross Training tagsági jogviszony határozott időtartamának lejártát követő naptól, külön értesítés nélkül;
  2. a Cross Training tagdíj meg nem fizetése esetén, a Cross Training tagdíj megfizetésével való késedelembe esés napjától, külön értesítés nélkül;
  3. a Cross Training tag kilépésével;
  4. a Cross Training tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével.

 

8.4. A Cross Training tagsági jogviszony kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult a Cross Training tag jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni, amennyiben a Cross Training tag ismételten jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

8.5. A Cross Training tag a Cross Training tagsági jogviszonyát az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti (kilépés). A Cross Training tagsági jogviszony a Cross Training tag nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.

 

A Cross Training tagok jogai

 

8.6. Az egyesület Cross Training tagja jogosult:

  1. az egyesület Cross Training elnevezésű programjaival összefüggő felsőszintű szolgáltatásait igénybe venni.

 

A Cross Training tag ezen minőségében az egyesület szerveinek ülésén tanácskozási joggal sem vehet részt, az egyesület irataiba nem tekinthet be, az egyesület vezető tisztségviselőjévé nem választható.

 

A Cross Training tagok kötelezettségei

 

8.7. Az egyesület Cross Training tagja:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles a Cross Training tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.

 

A Cross Training tagdíj

 

8.8. Az egyesület Cross Training tagjai vagyoni hozzájárulásként Cross Training tagdíjat fizetnek. A Cross Training tagdíj összege 34.000 Ft / naptári hónap (azaz húszezer forint naptári havonta), amelyet a Cross Training tagsági nyilatkozat aláírásával egy időben, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján kell megfizetni.

 

  1. STREETWORKOUT BEGINNER TAGOK

 

A Streetworkout Beginner tagsági jogviszony keletkezése, időtartama

 

9.1. A Streetworkout Beginner tagsági jogviszony:

  1. az egyesület alapszabályának elfogadásával,
  2. a Streetworkout Beginner tagsági jogviszonyra vonatkozó tagsági nyilatkozat (a továbbiakban: „Streetworkout Beginner tagsági nyilatkozat„) aláírásával és
  3. a Streetworkout Beginner tagsági jogviszonyra megállapított tagdíj (a továbbiakban: „Streetworkout Beginner tagdíj„) megfizetésével

jön létre.

 

9.2. A Streetworkout Beginner tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok (a továbbiakban: „Streetworkout Beginner tagok„) tagsági jogviszonya a Streetworkout Beginner tagsági nyilatkozat aláírásától számított 365 (háromszázhatvanöt) napig terjedő határozott időtartamra jön létre.

 

A Streetworkout Beginner tagsági jogviszony megszűnése

 

9.3. A Streetworkout Beginner tagsági jogviszony megszűnik:

  1. a Streetworkout Beginner tagsági jogviszony határozott időtartamának lejártát követő naptól, külön értesítés nélkül;
  2. a Streetworkout Beginner tagdíj meg nem fizetése esetén, a Streetworkout Beginner tagdíj megfizetésével való késedelembe esés napjától, külön értesítés nélkül;
  3. a Streetworkout Beginner tag kilépésével;
  4. a Streetworkout Beginner tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével.

 

9.4. A Streetworkout Beginner tagsági jogviszony kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult a Streetworkout Beginner tag jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni, amennyiben a Streetworkout Beginner tag ismételten jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

9.5. A Streetworkout Beginner tag a Streetworkout Beginner tagsági jogviszonyát az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti (kilépés). A Streetworkout Beginner tagsági jogviszony a Streetworkout Beginner tag nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.

 

A Streetworkout Beginner tagok jogai

 

9.6. Az egyesület Streetworkout Beginner tagja jogosult:

  1. az egyesület Streetworkout Beginner elnevezésű programjaival összefüggő felsőszintű szolgáltatásait igénybe venni.

 

A Streetworkout Beginner tag ezen minőségében az egyesület szerveinek ülésén tanácskozási joggal sem vehet részt, az egyesület irataiba nem tekinthet be, az egyesület vezető tisztségviselőjévé nem választható.

 

A Streetworkout Beginner tagok kötelezettségei

 

9.7. Az egyesület Streetworkout Beginner tagja:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles a Streetworkout Beginner tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.

 

A Streetworkout Beginner tagdíj

 

9.8. Az egyesület Streetworkout Beginner tagjai vagyoni hozzájárulásként Streetworkout Beginner tagdíjat fizetnek. A Streetworkout Beginner tagdíj összege 20.000 Ft / naptári hónap (azaz húszezer forint naptári havonta), amelyet a Streetworkout Beginner tagsági nyilatkozat aláírásával egy időben, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján kell megfizetni.

 

  1. EGYSZERŰ TAGOK

 

Az Egyszerű tagsági jogviszony keletkezése, időtartama

 

10.1. Az Egyszerű tagsági jogviszony:

  1. az egyesület alapszabályának elfogadásával,
  2. az Egyszerű tagsági jogviszonyra vonatkozó tagsági nyilatkozat (a továbbiakban: „Egyszerű tagsági nyilatkozat„) aláírásával és
  3. az Egyszerű tagsági jogviszonyra megállapított tagdíj (a továbbiakban: „Egyszerű tagdíj„) megfizetésével

jön létre.

 

10.2. Az Egyszerű tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok (a továbbiakban: „Egyszerű tagok„) tagsági jogviszonya az Egyszerű tagsági nyilatkozat aláírásától számított 365 (háromszázhatvanöt) napig terjedő határozott időtartamra jön létre.

 

Az Egyszerű tagsági jogviszony megszűnése

 

10.3. Az Egyszerű tagsági jogviszony megszűnik:

  1. az Egyszerű tagsági jogviszony határozott időtartamának lejártát követő naptól, külön értesítés nélkül;
  2. az Egyszerű tagdíj meg nem fizetése esetén, az Egyszerű tagdíj megfizetésével való késedelembe esés napjától, külön értesítés nélkül;
  3. az Egyszerű tag kilépésével;
  4. az Egyszerű tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével.

 

10.4. Az Egyszerű tagsági jogviszony kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult az Egyszerű tag jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni, amennyiben az Egyszerű tag ismételten jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

10.5. Az Egyszerű tag az Egyszerű tagsági jogviszonyát az egyesület elnökségéhez címzett írásbeli nyilatkozatával bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti (kilépés). Az Egyszerű tagsági jogviszony az Egyszerű tag nyilatkozatának az elnökséghez történő megérkezése napján szűnik meg.

 

Az Egyszerű tagok jogai

 

10.6. Az egyesület Egyszerű tagja jogosult:

  1. az egyesület által üzemeltetett edzőtermeket látogatni.

 

Az Egyszerű tag ezen minőségében az egyesület szerveinek ülésén tanácskozási joggal sem vehet részt, az egyesület irataiba nem tekinthet be, az egyesület vezető tisztségviselőjévé nem választható.

 

Az Egyszerű tagok kötelezettségei

 

10.7. Az egyesület Egyszerű tagja:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles az Egyszerű tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.

 

Az Egyszerű tagdíj

 

10.8. Az egyesület Egyszerű tagjai vagyoni hozzájárulásként Egyszerű tagdíjat fizetnek. Az Egyszerű tagdíj összege 18.500 Ft / naptári hónap (azaz tizenhatezer-ötszáz forint naptári havonta), amelyet az Egyszerű tagsági nyilatkozat aláírásával egy időben, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján kell megfizetni.

 

  1. LÁTOGATÓK

 

A Látogatói tagsági jogviszony keletkezése, időtartama

 

11.1. A Látogatói tagsági jogviszony:

  1. az egyesület alapszabályának elfogadásával,
  2. a Látogatói tagsági jogviszonyra vonatkozó tagsági nyilatkozat (a továbbiakban: „Látogatói tagsági nyilatkozat„) aláírásával és
  3. a Látogatói tagsági jogviszonyra megállapított tagdíj (a továbbiakban: „Látogatói tagdíj„) megfizetésével

jön létre.

 

11.2. A Látogatói tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok (a továbbiakban: „Látogatói tagok„) tagsági jogviszonya a Látogatói tagdíj megfizetésétől számított 1 (egy) napig terjedő határozott időtartamra jön létre.

 

A Látogatói tagsági jogviszony megszűnése

 

11.3. A Látogatói tagsági jogviszony megszűnik:

  1. a Látogatói tagsági jogviszony határozott időtartamának lejártát követő naptól, külön értesítés nélkül.

 

11.4. A Látogatói tagsági jogviszony kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult a Látogatói tag jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni, amennyiben a Látogatói tag ismételten jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

A Látogatói tagok jogai

 

11.5. Az egyesület Látogatói tagja jogosult:

  1. az egyesület által üzemeltetett edzőtermeket egyszeri alkalommal látogatni.

 

A Látogatói tag ezen minőségében az egyesület szerveinek ülésén tanácskozási joggal sem vehet részt, az egyesület irataiba nem tekinthet be, az egyesület vezető tisztségviselőjévé nem választható.

 

A Látogatói tagok kötelezettségei

 

11.6. Az egyesület Látogatói tagja:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles a Látogatói tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra.

 

A Látogatói tagdíj

 

11.7. Az egyesület Látogatói tagjai vagyoni hozzájárulásként Látogatói tagdíjat fizetnek. A Látogatói tagdíj összege 3.500 Ft / nap (azaz kétezerötszáz forint naptári naponta), amelyet a Látogatói tagsági nyilatkozat aláírásával egy időben, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján kell megfizetni.

 

  1. RÉSZTVEVŐK

 

A Résztvevői tagsági jogviszony keletkezése, időtartama

 

12.1. A Résztvevői tagsági jogviszony:

  1. az egyesület alapszabályának elfogadásával,
  2. a Résztvevői tagsági jogviszonyra vonatkozó tagsági nyilatkozat (a továbbiakban: „Résztvevői tagsági nyilatkozat„) aláírásával és
  3. a Résztvevői tagsági jogviszonyra megállapított tagdíj (a továbbiakban: „Résztvevői tagdíj„) megfizetésével

jön létre.

 

12.2. A Résztvevői tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok (a továbbiakban: „Résztvevői tagok„) tagsági jogviszonya a Résztvevői tagdíj megfizetésével kezdődik, és az egyesület által szervezett/rendezett verseny, bajnokság, egyéb megmérettetés, más rendezvény, illetve program, vagy hasonló tevékenység végéig terjedő határozott időtartamra jön létre.

 

A Résztvevői tagsági jogviszony megszűnése

 

12.3. A Résztvevői tagsági jogviszony megszűnik:

  1. a Résztvevői tagsági jogviszony határozott időtartamának lejártát követő naptól, külön értesítés nélkül.

 

A Résztvevői tag ezen minőségében az egyesület szerveinek ülésén tanácskozási joggal sem vehet részt, az egyesület irataiba nem tekinthet be, az egyesület vezető tisztségviselőjévé nem választható.

 

12.4. A Résztvevői tagsági jogviszony kizárással nem szűnhet meg, ugyanakkor az elnökség jogosult a Résztvevői tag jelen egyesületbe – bármilyen tagsági típusban – történő belépését megtagadni, amennyiben a Résztvevői tag ismételten jogszabályt, a jelen alapszabály rendelkezéseit vagy a közgyűlés határozatát sértő magatartást tanúsít. A tagfelvételi kérelem elutasítása esetén jogorvoslatnak nincs helye.

 

A Résztvevői tagok jogai

 

12.5. Az egyesület Résztvevői tagja jogosult:

  1. az egyesület által szervezett/rendezett versenyen, bajnokságon, egyéb megmérettetésen, más rendezvényen, illetve programon, vagy hasonló tevékenységen részt venni.

 

A Résztvevői tagok kötelezettségei

 

12.6. Az egyesület Résztvevői tagja:

  1. nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását és az egyesület tevékenységét;
  2. köteles a Résztvevői tagdíjat annak esedékességéig megfizetni;
  3. köteles az egyesület alapszabályának, a döntéshozó szervek határozatainak rá vonatkozó előírásait, rendelkezéseit betartani;
  4. köteles valamennyi tagtársát tiszteletbe tartani és kiemelt figyelmet fordítani az emberi méltóságra és az egyenjogúságra;
  5. az egyesület által szervezett/rendezett verseny, bajnokság, egyéb megmérettetés, más rendezvény, illetve program, vagy hasonló tevékenység szabályait maradéktalanul betartani.

 

A Résztvevői tagdíj

 

12.7. Az egyesület Résztvevői tagjai vagyoni hozzájárulásként Résztvevői tagdíjat fizetnek. A Résztvevői tagdíj összege az egyesület által szervezett/rendezett verseny, bajnokság, egyéb megmérettetés, más rendezvény, illetve program, vagy hasonló tevékenység tekintetében az egyesület elnöksége által meghozott határozatban kerül rögzítésre. A Résztvevői tagdíjat a Résztvevői tagsági nyilatkozat aláírásával egy időben, az egyesület házipénztárába vagy az egyesület bankszámlájára történő átutalás útján kell megfizetni.

 

  1. AZ EGYESÜLET SZERVEI

 

13.1. Az egyesület szervei:

  1. a Közgyűlés és
  2. az Elnökség.

 

  1. A KÖZGYŰLÉS

 

14.1. A közgyűlés az egyesület döntéshozó szerve [Ptk. 3:71.§ (1) bek.]. A közgyűlés nem nyilvános; azon az Alapító tagokon és az ügyvezetésen kívül a közgyűlés összehívására jogosult által meghívottak és az alapszabály vagy a közgyűlés határozata alapján tanácskozási joggal rendelkező személyek vehetnek részt [Ptk. 3:74.§ (1) bek.].

 

14.2. A közgyűlés hatáskörébe tartozik:

  1. az alapszabály módosítása [Ptk. 3:71.§ (3) bek.];
  2. az egyesület megszűnésének, egyesülésének és szétválásának elhatározása;
  3. a vezető tisztségviselő megválasztása, visszahívása;
  4. az éves költségvetés elfogadása, a tagdíj megállapítása;
  5. az éves beszámoló – ezen belül az ügyvezető szervnek az egyesület vagyoni helyzetéről szóló jelentésének – elfogadása;
  6. a vezető tisztségviselő feletti munkáltatói jogok gyakorlása, ha a vezető tisztségviselő az egyesülettel munkaviszonyban áll;
  7. az olyan szerződés megkötésének jóváhagyása, amelyet az egyesület saját tagjával, vezető tisztségviselőjével vagy ezek hozzátartozójával köt;
  8. a jelenlegi és korábbi egyesületi tagok és a vezető tisztségviselők kártérítési igények érvényesítéséről való döntés;
  9. döntés mindazon kérdésben, amelyet jogszabály vagy alapszabály a hatáskörébe utal.

 

14.3. A közgyűlését évente legalább egyszer össze kell hívni, amelyen meg kell tárgyalnia éves pénzügyi tervét, illetve az előző éves pénzügyi terv teljesítéséről szóló, a számvitelről szóló törvény rendelkezései szerint készített beszámolót. [Stv. 17.§ (1) bek. a) pont]

 

14.4. A közgyűlést az elnökség legalább 15 nappal az ülés időpontja előtt kiküldött meghívóval, elsődlegesen az egyesület székhelyére hívja össze írásban, igazolható módon [Ptk. 3:72.§ (1) bek.]. Írásbeli igazolható módon történő kézbesítésnek minősül: pl. ajánlott vagy tértivevényes küldeményként, továbbá az Alapító tagnak az elektronikus levelezési címére történő kézbesítés azzal, hogy a kézbesítés visszaigazolásra kerüljön (elektronikus tértivevény).

 

14.5. Ha a közgyűlést nem szabályszerűen hívták össze, az ülést akkor lehet megtartani, ha az ülésen a részvételre jogosultak legalább 75%-a jelen van, és egyhangúlag hozzájárul az ülés megtartásához [Ptk. 3:74.§ (3) bek.]. A szabályszerűen közölt napirenden nem szereplő kérdésben nem hozható határozat, kivéve, ha a részvételre jogosultak legalább 75%-a jelen van és a napirenden nem szereplő kérdés megtárgyalásához egyhangúlag hozzájárul [Ptk. 3:74.§ (4) bek.].

 

14.6. A közgyűlési meghívó tartalmazza az egyesület nevét, székhelyét, a közgyűlés helyét és idejét, valamint a javasolt napirendi pontokat. A napirendi pontokat a meghívóban legalább olyan részletezettséggel kell rögzíteni, hogy a szavazásra jogosult Alapító tagok álláspontjukat kialakíthassák. A meghívónak tartalmaznia kell továbbá a közgyűlés határozatképtelensége esetére a megismételt közgyűlés helyszínét és időpontját, és az arra történő felhívást, hogy a megismételt közgyűlés az eredeti napirendi pontok tekintetében a megjelentek számára tekintet nélkül határozatképes lesz, ha azt az eredeti időpontot legalább 3 és legfeljebb 15 nappal követő időpontra hívják össze [Ptk. 3:72.§ (2) bek., 3:76.§ (3) bek.].

 

14.7. A közgyűlési meghívót az egyesület székhelyén és honlapján nyilvánosságra kell hozni.

 

14.8. A közgyűlési meghívó kézbesítésétől vagy közzétételétől számított 3 napon belül az Alapító tagok és az egyesület szervei az elnökségtől a napirend kiegészítését kérhetik, a kiegészítés indokolásával [Ptk. 3:73.§ (1) bek.]. A napirend kiegészítésének tárgyában az elnökség 2 napon belül dönt [Ptk. 3:73.§ (2) bek.]. Az elnökség a napirend kiegészítését elutasíthatja vagy a kérelemnek helyt adhat. Döntését, továbbá elfogadás esetén a kiegészített napirendi pontokat minden esetben annak meghozatalától számított 2 napon belül igazolható módon közli az Alapító tagokkal.

 

14.9. Ha az elnökség a napirend kiegészítése iránti kérelemről nem dönt, vagy a kérelmet elutasítja, úgy a közgyűlés a napirend elfogadásáról szóló határozat meghozatalát megelőzően külön dönt a napirend kiegészítésének tárgyában, azzal, hogy a szabályszerűen nem közölt napirenden szereplő kérdésben csak akkor hozható határozat, ha a részvételre jogosultak legalább 75%-a jelen van és a napirenden nem szereplő kérdés megtárgyalásához egyhangúlag hozzájárul [Ptk. 3:73.§ (2) bek.].

 

14.10. Az elnökség köteles a közgyűlést haladéktalanul összehívni a szükséges intézkedések megtétele céljából, ha [Ptk. 3:81.§ (1) bek.]:

  1. az egyesület vagyona az esedékes tartozásokat nem fedezi;
  2. az egyesület előreláthatólag nem lesz képes a tartozásokat esedékességkor teljesíteni; vagy
  3. az egyesület céljainak elérése veszélybe került.

 

Ezekben az esetekben az összehívott közgyűlésen az Alapító tagok kötelesek az összehívásra okot adó körülmény megszüntetése érdekében intézkedést tenni vagy az egyesület megszüntetéséről dönteni [Ptk. 3:81.§ (2) bek.].

 

14.11. A közgyűlés határozatképes, ha azon a leadható szavazatok több mint 50%-át képviselő szavazásra jogosult részt vesz. A határozatképességet minden határozathozatalnál vizsgálni kell.

 

14.12. A közgyűlés megnyitását követően elsődlegesen meg kell állapítani a határozatképességet, vagyis az aktuális taglétszámhoz képest a megjelent és szavazásra jogosult Alapító tagok számát. A közgyűlés a napirendi pontok tárgyalását megelőzően egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással megválasztja a levezető elnök személyét, továbbá a jegyzőkönyvvezető és két jegyzőkönyv hitelesítő személyét, valamint szükség esetén a két fős szavazatszámláló bizottságot.

 

14.13. A közgyűlésen megjelent Alapító tagokról jelenléti ívet kell készíteni, amelyen fel kell tüntetni az Alapító tag, valamint – ha az alapszabály a képviselő útján történő részvételt lehetővé teszi – képviselője nevét és lakóhelyét vagy székhelyét, és – ha az Alapító tagokat nem azonos számú szavazat illeti meg – az Alapító tagot megillető szavazatok számát. A jelenléti ívet a közgyűlés levezető elnöke és a jegyzőkönyvvezető aláírásával hitelesíti [Ptk. 3:75.§ (1) bek.].

 

14.14. A közgyűlésről jegyzőkönyvet kell készíteni, amely tartalmazza

  1. az egyesület nevét és székhelyét;
  2. a közgyűlés helyét és idejét;
  3. a közgyűlés levezető elnökének, a jegyzőkönyvvezetőnek, a jegyzőkönyv hitelesítőjének a nevét;
  4. a közgyűlésen lezajlott fontosabb eseményeket, az elhangzott indítványokat;
  5. a határozati javaslatokat, a leadott szavazatok és ellenszavazatok, valamint a szavazástól tartózkodók számát [Ptk. 3:75.§ (2) bek.].

 

A jegyzőkönyvet a jegyzőkönyvvezető és a közgyűlés levezető elnöke írja alá, és két erre megválasztott, jelen lévő Alapító tag hitelesíti [Ptk. 3:75.§ (3) bek.].

 

14.15. Az Alapító tagok határozatukat a határozatképesség megállapításánál figyelembe vett szavazatok többségével hozzák meg. A határozat meghozatalakor nem szavazhat az,

  1. akit a határozat kötelezettség vagy felelősség alól mentesít vagy a jogi személy terhére másfajta előnyben részesít;
  2. akivel a határozat szerint szerződést kell kötni;
  3. aki ellen a határozat alapján pert kell indítani;
  4. akinek olyan hozzátartozója érdekelt a döntésben, aki az egyesületnek nem tagja;
  5. aki a döntésben érdekelt más szervezettel többségi befolyáson alapuló kapcsolatban áll; vagy
  6. aki egyébként személyesen érdekelt a döntésben.

 

14.16. A közgyűlés határozatát – az alapszabály vagy törvény eltérő rendelkezése hiányában –  egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza. Az egyesület alapszabályának módosításához, az egyesület egyesüléséhez és szétválásához a közgyűlés háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges [Ptk. 3:76.§ (1) bek.]. Az egyesület céljának módosításához és az egyesület megszűnéséről szóló közgyűlési döntéshez a szavazati joggal rendelkező Alapító tagok háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges [Ptk. 3:76.§ (2) bek.].

 

14.17. A közgyűlési határozatokat a levezető elnök a közgyűlésen szóban kihirdeti és az érintett Alapító taggal (tagokkal) a határozat meghozatalát követő 8 napon belül írásban, igazolható módon is közli a határozatnak az egyesület honlapján történő közzétételével egyidejűleg.

 

  1. AZ ELNÖKSÉG

 

15.1. Az elnökség az egyesület 3 elnökségi tagból álló ügyvezető szerve, amely dönt mindazon kérdésekben, amelyet jogszabály vagy alapszabály nem utal a közgyűlés kizárólagos hatáskörébe [Ptk. 3:78.§ (1) bek., 3:21.§ (1) bek.].

 

15.2. Az elnökség tagjait a közgyűlés választja 5 év határozott időtartamra.

 

15.3. Megszűnik a vezető tisztségviselői megbízatás [Ptk. 3:25.§ (1) bek.]:

  1. a megbízás időtartamának lejártával;
  2. visszahívással;
  3. lemondással;
  4. a vezető tisztségviselő halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;
  5. a vezető tisztségviselő cselekvőképességének a tevékenysége ellátásához szükséges körben történő korlátozásával;
  6. a vezető tisztségviselővel szembeni kizáró vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével.

 

15.4. A vezető tisztségviselő megbízatásáról az egyesülethez címzett, az egyesület másik vezető tisztségviselőjéhez intézett nyilatkozattal bármikor lemondhat [Ptk. 3:25.§ (3) bek.]. Ha a jogi személy működőképessége ezt megkívánja, a lemondás az új vezető tisztségviselő kijelölésével vagy megválasztásával, ennek hiányában legkésőbb a bejelentéstől számított 60. napon válik hatályossá [Ptk. 3:25.§ (4) bek.].

 

15.5. Vezető tisztségviselő az a nagykorú személy lehet, akinek cselekvőképességét a tevékenysége ellátásához szükséges körben nem korlátozták [Ptk. 3:22.§ (1) bek.]. Ha a vezető tisztségviselő jogi személy, a jogi személy köteles kijelölni azt a természetes személyt, aki a vezető tisztségviselői feladatokat nevében ellátja. A vezető tisztségviselőkre vonatkozó szabályokat a kijelölt személyre is alkalmazni kell [Ptk. 3:22.§ (2) bek.].

 

15.6. A vezető tisztségviselő ügyvezetési feladatait személyesen köteles ellátni [Ptk. 3:22.§ (3) bek.]. Nem lehet vezető tisztségviselő:

  1. az, akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos következmények alól nem mentesült [Ptk. 3:22.§ (4) bek.];
  2. az, aki közügyektől eltiltó ítélet hatálya alatt áll [Btk. 61.§ (2) bek. i) pont];
  3. az, akit a vezető tisztségviselői tevékenységtől jogerősen eltiltottak, az eltiltást kimondó határozatban megszabott időtartamig [Ptk. 3:22.§ (5) és (6) bek.].

 

Akit valamely foglalkozástól jogerős bírói ítélettel eltiltottak, az eltiltás hatálya alatt az ítéletben megjelölt tevékenységet folytató jogi személy vezető tisztségviselője nem lehet [Ptk. 3:22.§ (5) bek.].






15.7. Az egyesület vezető tisztségviselői:

 

Az egyesület elnöke:

 

Név: Hosszú Szilárd

Születési név: Hosszú Szilárd

Születési hely és idő: Kolozsvár, 1982.12.08.

Anyja születési neve: Hajdú Ildikó

Lakcím: 1122 Budapest, Maros utca 11. 3 em. 17. a.

 

Az elnökség tagjai

 

Név: Kolláth Péter Pál

Születési név: Kolláth Péter Pál

Születési hely és idő: Budapest, 1984.08.28.

Anyja születési neve: Nagy Márta

Lakcím: 1151 Budapest, Szlacsányi Ferenc utca 176.

 

Név: Hosszú-Németh Regina Erika

Születési név: Németh Regina Erika

Születési hely és idő: Budapest, 1986.06.15.

Anyja születési neve: Molnár Éva Aranka

Lakcím: 1122 Budapest, Maros utca 11. 3 em. 17. a.

 

15.8. Az egyesület törvényes képviseletét az elnök látja el [Ptk. 3:29.§ (1) bek.]. A képviseleti jog gyakorlásának terjedelme: általános. A képviseleti jog gyakorlásának módja: önálló.

 

15.9. Az elnökség feladatkörébe tartozik [Ptk. 3:80.§]:

  1. az egyesület napi ügyeinek vitele, a hatáskörébe tartozó ügyekben a döntések meghozatala;
  2. a beszámolók előkészítése és azoknak a közgyűlés elé terjesztése;
  3. az éves költségvetés elkészítése és annak a közgyűlés elé terjesztése;
  4. az egyesületi vagyon kezelése, a vagyon felhasználására és befektetésére vonatkozó, a közgyűlés hatáskörébe nem tartozó döntések meghozatala és végrehajtása;
  5. az egyesület jogszabály és az alapszabály szerinti szervei megalakításának és a tisztségviselők megválasztásának előkészítése;
  6. a közgyűlés összehívása, a tagság és az egyesület szerveinek értesítése;
  7. az elnökség által összehívott közgyűlés napirendi pontjainak meghatározása;
  8. részvétel a közgyűlésen és válaszadás az egyesülettel kapcsolatos kérdésekre;
  9. a tagság nyilvántartása;
  10. az egyesület határozatainak, szervezeti okiratainak és egyéb könyveinek vezetése;
  11. az egyesület működésével kapcsolatos iratok megőrzése;
  12. az egyesületet érintő megszűnési ok fennállásának mindenkori vizsgálata és annak bekövetkezte esetén az e törvényben előírt intézkedések megtétele; és
  13. a tag felvételéről való döntés.
  14. döntés mindazon kérdésben, amelyet jogszabály vagy alapszabály a feladatkörébe utal.

 

15.10. Az elnökség ülései nem nyilvánosak.

 

15.11. Az elnökség üléseit szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal tarja. Az elnökségi ülést az elnök  legalább 15 nappal az ülés időpontja előtt kiküldött meghívóval, elsődlegesen az egyesület székhelyére hívja össze írásban, igazolható módon. Írásbeli igazolható módon történő kézbesítésnek minősül: pl. ajánlott vagy tértivevényes küldeményként, továbbá a tagnak az elektronikus levelezési címére történő kézbesítés azzal, hogy a kézbesítés visszaigazolásra kerüljön (elektronikus tértivevény).

 

15.12. Az elnökségi ülésre szóló meghívó tartalmazza az egyesület nevét, székhelyét, az elnökségi ülés helyét, idejét és a javasolt napirendi pontokat. A napirendi pontokat a meghívóban legalább olyan részletezettséggel kell rögzíteni, hogy az elnökségi tagok álláspontjukat kialakíthassák.

 

15.13. Az elnökség határozatát egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza. Az elnökség határozatképes, ha ülésén a szavazati jogában nem korlátozott elnökségi tagok több mint 50%-a jelen van. Két elnökségi tag jelenléte esetén kizárólag egyhangúlag hozható határozat.

 

15.14. A határozat meghozatalakor nem szavazhat az,

  1. akit a határozat kötelezettség vagy felelősség alól mentesít vagy a jogi személy terhére másfajta előnyben részesít;
  2. akivel a határozat szerint szerződést kell kötni;
  3. aki ellen a határozat alapján pert kell indítani;
  4. akinek olyan hozzátartozója érdekelt a döntésben, aki az egyesületnek nem tagja;
  5. aki a döntésben érdekelt más szervezettel többségi befolyáson alapuló kapcsolatban áll; vagy

f aki egyébként személyesen érdekelt a döntésben.

 

15.15. Az elnökség határozatait az elnökségi ülésen szóban kihirdeti és az érintett tag(okk)al a határozat meghozatalát követő 8 napon belül írásban, igazolható módon is közli a határozatoknak az egyesület honlapján történő közzétételével egyidejűleg.

 

  1. MEGSZŰNÉS, TÖRLÉS A NYILVÁNTARTÁSBÓL

 

16.1. A sportegyesület bírósági feloszlatása esetén a hitelezők kielégítése után fennmaradó vagyon állami tulajdonba kerül, és azt a sportpolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium költségvetésében az utánpótlás-nevelés támogatására kell fordítani [Stv. 17.§ (6) bek.].

 

16.2. A sportegyesületnek a bírósági nyilvántartásból való törlésére akkor kerülhet sor, ha a sportpolitikáért felelős miniszter igazolja, hogy a sportegyesület az állami sportcélú támogatás felhasználásával e törvényben, valamint az államháztartás működésére vonatkozó jogszabályokban foglaltaknak megfelelően elszámolt, vagy azt, hogy a sportegyesület állami sportcélú támogatásban nem részesült [Stv. 17.§ (7) bek.].

 

  1. ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

 

17.1. Az alapszabályban nem szabályozott kérdésekre a Ptk., az Ectv. és az Stv. rendelkezései az irányadóak.

 

Tréning terem bérlés: ezért válassz minket

  • Jó megközelíthető helyszín: autóval, tömegközlekedéssel egyaránt
  • Teljesen szabad kezet kapsz edzőtermünkben
  • Te választhatod a zenét
  • Használhatod az edzőtermünk eszközkészletét
  • Csapatunk mindenben segít, akár a foglalkozásaid promotálásában is
  • Több profitra tehetsz szert
  • Rengeteg szabad idősáv közül választhatsz

Funkcionális termünkben a legtöbb gép és eszköz mobilis, könnyen mozgatható, igény szerint bizonyos részlegeit a helynek teljesen át tudjuk rendezni. Egyre elterjedtebb, hogy az edzők fitness terem bérlését választják Budapesten, mert több teret enged az embernek, mint vállalkozó.

A tréning terem kibérlését használhatod akár csapatépítő programok, versenyek, táborok, bemutatók, rendezvények megszervezésére is! Ugyan az erősítő edzésekben vagyunk a legerősebbek, ha Budapestben gondolkodsz, jóga terem bérlésre is alkalmas a hely! 

Vedd fel velünk a kapcsolatot!

Gyere, és nézz körül nálunk személyesen, személyre szabott árajánlatért pedig várjuk leveled a csepel.thorgym@gmail.com e-mail címre!