Kettlebell edzés

A kettlebell edzéseket sokféleképpen lehet programozni, lehet cél az erő- és izomnövelés, az erő-állóképesség és akár a tiszta állóképesség fejlesztés is egy bizonyos pontig, illetve remekül alkalmas rendkívül ízületbarát módon történő robbanékonyság fejlesztésére is.

Ismerd meg a kettlebell edzést!

Mivel a kettlebell őshazájában, Oroszországban dicséretes tulajdonság az erő, elkezdték lengetni és emelni ezeket az eleinte takarmány mérésre használt súlyokat, hogy összemérjék erejüket. Hamar felismerték, hogy az eszköz kiválóan használható a kondíció javítására is. 

 

Eleinte nem voltak jól definiált gyakorlatok és technikák, de idővel egyre kifinomultabbá vált az eszköz használata, mígnem kifejlődött önálló sportként. Az 1948-as szovjet erősember versenyen már használtak kettlebelleket a súlyemelő számok mellett, majd 1974-ben hivatalosan népsporttá nyilvánították, és 1985-ben megrendezték az első nemzeti bajnokságot Lipetskben. Később a kettlebell háttérbe szorult, amikor is Pavel Tsatouline, a szovjet speciális erők volt testedző oktatója, akit a modern kettlebell atyjának neveznek, újra el nem terjesztette a nyugati világban, új alapokra helyezve a kettlebell gyakorlatokat és edzésmódszert, amely így már biztonságosan végezhetővé vált az átlagemberek széles tömegei számára is.

 

A kettlebell edzéseket sokféleképpen lehet programozni, lehet cél az erő- és izomnövelés, az erő-állóképesség és akár a tiszta állóképesség fejlesztés is egy bizonyos pontig, illetve remekül alkalmas rendkívül ízületbarát módon történő robbanékonyság fejlesztésére is.

 

A kettlebell edzés így a legtöbb ember számára kiválóan alakítható a célhoz, függetlenül attól, hogy az éppen fogyás, izomépítés, sportteljesítmény növelés (állóképességi sportolóknál és küzdősportolóknál ez igen hatékony és gyakori alkalmazás), vagy például a derékfájás megszüntetés. A fogyni vágyóknak az edzések kellő mennyiségű kalória égetéssel és izomépítési ingerrel járnak (igen, ez nagyon fontos!); az erőt és izmot építeni vágyók szintén megtalálják a számításukat (ami mellesleg 40 felett egyre kritikusabbá válik az egészségmegőrzés szempontjából); a derékfájósok pedig általában pár hét után búcsút inthetnek a fájdalomnak. Számos 40 feletti hölgy tanítvány számolt be arról, hogy sosem volt még ilyen erős egész életében, és nem egy “hízni” vágyó fiatal szedett fel jópár kilónyi izmot a rendszeres edzések és némi táplálkozásra való odafigyelés mellett.

 

Az edzéseket a folyamatos mozgásjavítás jegyében tervezzük, hogy mindenki képes legyen sérülés nélkül végrehajtani a gyakorlatokat, és akár egyénileg foglalkozunk azokkal, akiknél egyedi szempontokat szükséges figyelembe venni (pl. magas vérnyomás, sérv, különféle ízületi problémák, stb).

mire számíthatsz az órán?

Aki ide beteszi a lábát, az két dologban biztos lehet: segítséget kap a céljai eléréséhez, és biztonságosan, személyre szabottan űzheti ezt a sportot. Egy dologgal azonban vigyázni kell: könnyen függőséget okozhat!

kettlebell edzés Órarend